EMNİYET MENSUPLARINI OLUMSUZ ETKİLEMEKTEDİR

featured
service

İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Eren Ekmen yaptığı açıklamada “Eskişehir’de son 3 gün içinde meydana gelen Emniyet teşkilatımızda görevli 2 polis memuru arkadaşımızın intiharı bizleri derinden yaralamıştır.

Eskişehir Valiliğinde görev yapan Murat A.ve Valilik özel kalemde görevli Komiser Ahmet Ş. Üç gün arayla intihar etmeleri zihinlerde bazı soru işaretleri bırakmıştır.

2021 yılında intihar vakalarında meydana gelen artış konunun vahametini ortaya koymaktadır 2021 yılında Türkiye genelinde intihar eden polis memuru sayısı 100 dür.2022 yılının ilk ayında ise bu rakam 6 olarak kayda geçmiştir.

Polislik meslek grupları içerisinde intiharlarda en riskli grup olarak belirtilmektedir.Meslek olarak kendi içerisinde bulunduğu koşullar değerlendirildiğinde çeşitli faktörler ön plana çıkmaktadır.Örneğin son zamanlarda teşkilat içerisinde vukuu bulan mobing ,ağır çalışma şartları,ekonomik nedenler,aile içi huzursuzluklar,ruhsal problemler ve diğer sebepler teşkilat içerisinde çalışan emniyet mensuplarını olumsuz etkilemektedir.

İçişleri bakanlığı polis intiharlarını “Polislerimiz borcu yüzünden yada psikolojik sorunları nedeniyle intihar etmişlerdir” denilerek konu kapatılmaktadır. Emniyet teşkilatımızda görev yapan polis memurlarının asıl sorunlarına çare olmak istenmemektedir.

Emniyet teşkilatımızda çalışan polislerin intiharlarının önlenmesi için bazı konuların acilen ele alınıp çözülmesi gerekmektedir.

  • Polislerimizin ekonomik şartlarının iyileştirilmesi ve bekledikleri 3600 ek göstergelerinin bir an önce verilmesi
  • Çalışma saatlerinin güncellenerek yeniden belirlenmesi izin ve istirahat kullanımında yasal olarak yeniden düzenlenmesi
  • Teşkilat içerisinde meydana gelen ve sıralamada önemli yer teşkil eden mobing uygulamasının bir an önce kaldırılması

Emniyet teşkilatımızda gecesini gündüze katarak çalışan, huzur ve güvenliğimizin teminatı polislerimizin iyi şartlarda sağlıklı çalışma koşullarının  sağlanması ve  Türk milletine iyi ve kaliteli hizmet vermelerini temenni ederek bu tür üzücü olayların olmamasını dileriz” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haberci26 ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

cici bici