SAĞLIK ÇALIŞANLARINA SADECE ALKIŞ YETMEZ

featured
service

Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşülen hekimlerin maaş, ek ödeme ve ek gösterge düzenlemesine ilişkin maddelerin yeniden görüşülmek üzere komisyona sevk edilmesi sonrası, yapılacak düzenlemenin tüm sağlık çalışanlarını kapsaması için kanun teklifi verdi.

TBMM’de görüşülen hekimlerin özlük haklarında iyileştirici düzenlemeler içeren yasa teklifinin, tüm  sağlık çalışanlarını kapsamaması eleştirileri ile komisyona geri çekilmesi ardından açıklama yapan CHP Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, “Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda doktorlar ile diş hekimlerinin mali ve özlük haklarının iyileştirilmesine yönelik düzenlemede, sağlık barışını bozacak şekilde ayrım yapılması, 84 milyona 39 branşta hizmet veren sağlık çalışanlarını derinden yaralamıştır. Bu adaletsizliğin ortadan kaldırılması ve meslek barışının zarar görmemesi için hazırladığımız kanun teklifi ile I sayılı ek ödeme oranları cetvelinde Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarında görev yapan personel arasında ayrımcılığın giderilmesi amaçlanmaktadır. Kanun teklifimiz ile kamuda görev yapan tüm sağlık çalışanlarının maaşlarında ve emekli maaşlarında iyileştirme sağlanmış olacaktır.” dedi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ ÖZLÜK HAKLARI İYİLEŞTİRİLMELİDİR

“Uygulanan yanlış politikalarla sağlık sistemindeki sorunların derinleşmesi, tüm sağlık emekçilerini kalıcı risk ve iş yükü altında bırakmıştır.” diyen Süllü, özellikle sağlıkta şiddet ve Covid-19 küresel salgınının, sağlık çalışanlarının çalışma koşullarını daha da ağırlaştırdığını belirtti.  Dr. Jale Nur Süllü, sağlık hizmetlerinin doktorlar ve bütün sağlık emekçileriyle bir bütün olduğunu; tüm sağlık çalışanlarının, insanca yaşam koşullarını sağlayacak ücret almaları gerektiğini söyleyerek “sağlık çalışanlarının özlük haklarında iyileştirmenin yapılması ve yoksulluk sınırının çok altında kalan gelirlerinin iyileştirilmesi zorunlu hale gelmiştir.” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haberci26 ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

cici bici