featured

KAZIM KURT SEÇİM STARTINI SEYİTGAZİ’DEN VERDİ

service
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, 18 Haziranda gerçekleşmesi beklenen Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimleri için seçim çalışmalarına başladı. Seçim çalışmaları startını Seyitgazi’den veren Başkan Kurt, Seyitgazi ve Kırka’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, seçim çalışmalarına Seyitgazi’den başladı. Başkan Kurt, Seyitgazi ve Kırka’da bir dizi ziyaretlerde bulundu. Başkan Kurt’un ilk adresi Seyitgazi Belediyesi oldu. Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe ile bir araya gelen Başkan Kurt’un ziyaretine CHP Seyitgazi İlçe Başkanı İsmet Ayrancı, Odunpazarı ve Seyitgazi Belediyesi’nin CHP’li Meclis üyeleri ve çeşitli mahallelerin muhtarları da katıldı.
Uğur Tepe’nin makamında gerçekleşen ziyarette, Başkan Kurt seçim çalışmalarına
Seyitgazi’den başladıklarını söyledi. Ak Parti Hükümeti’nin 20 yıl boyunca Eskişehir için
gerekli ve kalıcı bir çalışma yapmadığını kaydeden Başkan Kurt, gerçekleşecek olan seçimlerin önemine dikkat çekti.
SİZİN DESTEĞİNİZİ HER ZAMAN HİSSEDİYORUZ
Başkan Kurt’a ziyareti için teşekkür eden Uğur Tepe, “Sizin seçim çalışmalarına Seyitgazi’den başlamanız bizim için önemli. Sizin desteğinizi her zaman hissediyoruz. Sizin Seyitgazili olmanız da bizim için büyük şans. Destekleriniz için teşekkür ederiz” dedi. Tepe, Seyitgazi’de gerçekleştirdikleri çalışmalar ve yapacakları projeler ile ilgili Başkan Kurt’a bilgi verdi. Tepe, ziyaret sonunda Başkan Kurt’a kendilerine verdiği destek için teşekkür ederek, teşekkür plaketi takdim etti.
2023 SEÇİMLERİNİN STARTINI VERDİK!
Ziyaretin ardından Başkan Kurt, Uğur Tepe, Odunpazarı ve Seyitgazi Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyeleri ile beraber CHP Seyitgazi İlçe Başkanlığını ziyaret etti. Burada Seyitgazi İlçe Başkanı İsmet Ayrancı ile bir araya gelen Başkan Kurt, Tepe ve beraberindeki heyet, bir süre seçimler ile ilgili konuştu. Burada konuşma yapan Başkan Kurt, önceki gün CHP Eskişehir İl Başkanda yapılan toplantıda 2023 seçimlerinin startını verdiklerini söyledi. Seçim çalışmalarına Seyitgazi’den başladıklarını vurgulayan Başkan Kurt, “Seyitgazi’yi hareketlendirerek Eskişehir’in tümünü kucaklayalım ve hedefimize ulaşalım diye geldik. Bizi oldukça iyi bir hava da karşılayan İlçe ve Belediye başkanımıza teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki süreç çok zor bir süreç aslında Genel Başkanımızın 2010’dan bu yana öre öre getirdiği bir noktadayız” dedi. Seçim sistemi ile ilgili de konuşan Başkan Kurt, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Türkiye’de Cumhuriyet Halk Partisi oy potansiyeline göre 50+1’lik seçimi kazanma şansı hiç yok. Ama öyle bir yanlış sistem yapıldı ki; hiçbir kimsenin seçim kazanma ihtimali yok. En güçlü olduğunu iddia eden AKP bile şu anda devletin tüm imkânlarını kullanmasına rağmen %35 geçemiyor. Hiçbir ankette AKP% 47 oldu %49 oldu diye bir sonuç alınamıyor, çünkü bu sistem yanlış bir sistem ilk düğmeler yanlış düğümlendi, arkasında sürekli yanlış geliyor. Türkiye’ye uymayan bizim Genel Başkan’ın deyimi ile ucube bir sistemi Türkiye’ye getirdiler. Şu anda sonuç almakta zorlanıyorlar. Bu sistem gelirken yapılan
referandum da ne diyorlardı; koalisyonlar olmayacak, bürokrasi ortadan kalkacak. Devlet hızlı işleyecek. Kararlar çabuk alınacak. Meclis ön plana çıkacak. Bunların hiçbiri olmadı. Çünkü bu sistem tek adam üzerine kurulmuş. Sayın Erdoğan’a göre dizayn edilmiş. Tayyip Erdoğan rahatsızlandıkça, yaşlandıkça sistem çökmeye başladı. En yakınları Maliye Bakanı damadıydı, o terk etti. Bunun daha ötesi yok. Şu anda duranların tamamı memur, hiç kimse seçilmiş bir bakan değil. Hiç kimse kendi memleketinde bir takım seçimlere girmiş ve elenerek gelmiş başarılı bir politikacı değil. Hepsi Tayyip Erdoğan’ın gel kardeşim sen burada bakan ol dediği memurlar. Bu memurlarla da politika da bu kadar olur. Türkiye 1830’lardan beri batılı bir Parlamenter sisteme doğru çalışan bir toplum yani 200 yıldır biz parlamentosu olan ve parlamentoda, padişahın ya da cumhurbaşkanının yetkilerinin kısıtlandığı; halk tarafından seçilen milletvekillerinin ağırlıklı olarak karar verdiği bir sistemle yönetiliyorduk. Bugün ki sistem buna tamamen ters ve o nedenle de ekonomik olarak 2002’den daha geri duruma düştük. Siyasi ve hukuk olarak da 2002’den daha kötü durum düştük. Şu anda tek adam yönetimi keyfi bir yönetimdir. Hiçbir çiftçi 2002’deki durumundan daha iyi değil. Kimse kendini kandırmaya kalkmasın, başkasını kandırmaya kalkmasın. Köylerimizde okul yok, köylerimizde imam yok. Köylerimizde ebe, hemşire yok. Sağlık ocağı yok. Yol yok. Bu böyle bir yapı içerisinde huzur bulma şansımız yok. O nedenle Kemal Kılıçdaroğlu 6’lı bir ittifakı oluşturdu. Birbirine benzemeyen, birbiriyle aynı şeyi düşünmeyen insanları partileri yan yana getirdi ve ortak bir hedefte buluşturdu. Bu hedef de parlamenter demokratik sistem. Parlamenter demokratik sisteme döndüğümüz takdirde Eskişehir’den seçilecek milletvekilinin bir itibarı, bir faydası olur.”
BİRLİKTE İŞ ÜRETECEĞİZ, BİRLİKTE SONUÇ ALACAĞIZ
Seçime girecekleri 6 partiyle birlikte hem bir anayasa taslağı hem de 9 ana konuda ve yaklaşık 60 alt başlıkta bir program hazırladıklarını ifade eden Başkan Kurt, “Demek ki bu sistem de koalisyon şartmış. Koalisyonu seçim öncesi kurduk ki seçimden sonra bu ülkeyi çok güzel yönetelim. Biz çalışmalarımıza başladık. Biliyorum Seyitgazi’miz bize her dönem sahip çıktı. Her dönem oldukça yüksek oranlarda destek verdi, ama bu dönem daha farklı. Bu dönem Seyitgazi’den çok daha farklı destek istiyoruz ve bekliyoruz. Hem Seyitgazi Belediyemizle Uğur Başkan sayesinde yapılamayanları yapmaya başladık. Odunpazarı Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi ve Tepebaşı Belediyesi’nin destekleriyle Seyitgazi’de farklı bir ortamı oluşturduk. Seyitgazi, 2019’a kadar hep iktidar partisinin belediye başkanlarıyla yönetildiği hal de iktidardan hiçbir şey görmedi. Tersine elimizdeki kurumlar gitti. Elimizdeki kazanımlar ortadan kalktı ve Seyitgazi gerçekten küçüldü, geçmişteki Seyitgazi olmaktan çıktı. Şimdi hedef bellidir. Biz hazırız. Birlikte iş üreteceğiz, birlikte sonuç alacağız. Onun için de Cumhuriyet Halk Partisi’nin Millet İttifakı ile beraber kuracağı iktidar da biz, halkça ve hakça bir bölüşüm üzerine politika geliştireceğiz. Bu konu da bize destek olun” diye konuştu. Başkan Kurt, Tepe, ve beraberindeki heyetin bir sonraki adresleri İyi Parti’nin Seyitgazi İlçe Başkanlığı oldu. Burada İyi Parti Seyitgazi İlçe Başkanı Recep Kılıçarslan ile buluşan Başkan Kurt ve Tepe bir süre Kılıçarslan ile sohbet ederek, çalışmalarında başarılar diledi. Seyitgazi’deki bir sonraki adres Türkiye Muhtarlar Derneği Seyitgazi Şubesi oldu. Burada Şube Başkanı Erhan Erden ile bir araya gelen Başkan Kurt ve Tepe ardından da Seyitgazi esnafını ve
pazarını ziyaret etti. Seyitgazi’de bulunan iş yerlerini ve dükkanları tek tek ziyaret eden
Başkan Kurt ve Tepe, esnafa hayırlı işler diledi. Başkan Kurt ve Tepe Seyitgazi Pazarına da giderek, pazarcı esnafı ile bir araya geldi. Başkan Kurt Seyitgazi ziyaretinde bir dönem futbol oynadığı ve başkanlığını yaptığı Seyitgazi Spor Kulübüne futbol topu hediye etti.
KIRKA’DA ESNAF VE VATANDAŞLARLA BULUŞTULAR
Başkan Kurt ve Tepe ile beraberindeki heyetin bir sonraki adresi Kırka oldu. Kırka’da bulunan işyerlerini ve dükkanları tek tek ziyaret eden Başkan Kurt ile Tepe esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek; esnafa hayırlı işler diledi. Başkan Kurt ve Tepe Kırka’da Maden İşçileri Sendikası Kırka Şubesi’ni de ziyaret etti.
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
KAZIM KURT SEÇİM STARTINI SEYİTGAZİ’DEN VERDİ

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haberim26 ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin