featured

SAĞLIK SEN’DEN CUMHURBAŞKANI’NA MEKTUP

service

Eskişehir Sağlık Sen Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal “2002’den bu yana vatandaşımızın en iyi sağlık hizmetini alabilmesi için önce sistem, sonra fiziki mekanlar liderliğinizde yenilendi. Yeniden inşa edilen bu dünyanın parmak ısırarak örnek gösterdiği yapıya son yıllarda yeterli gelmese de rekor sayıda sağlık personeli ataması yapılarak kamu istihdamı sağlandı. Vatandaşların özel muayenehaneler için borç para aldığı, cenazelerin senetlerle teslim edildiği dönemlerden dünyanın en donanımlı sağlık ordusu ile en iyi hizmeti sunulmaya başlandı. Son 2 yılda tüm dünya şahit oldu ki Türkiye’de sağlık çalışanı demek fedakâr kahramanlar olmak demek. Kahramanlığımızın bir madalyası yok belki ama takdiri devletimizin başından çok kez işittik.

Tabii ki gönüllerdeki yerimizi ve değerimizi biliyoruz ancak hissetmek istediklerimiz var. Çocuklarımızın geleceği için beklentilerimiz var. Sağlıkta yaşanan bu eşsiz dönüşümü sürdürerek en yüksek noktaya ulaştırmak için motivasyona ihtiyacımız var. Yorulduğumuz, tükendiğimiz zaman zaman yorucu, yıpratıcı nöbetlerden ziyade ailemize sağlayamadığımız imkanlar ve gelecek kaygımız nedeniyle daha çok üzüldüğümüz günler var.

Sayın Cumhurbaşkanım;

Bugün 3 Ocak 2022. Bugün sağlık çalışanları için yeni bir dönemin ilk günü olsun istiyoruz. Bugün o çok üzüldüğümüz günlerin geride kaldığı yeni dönemin ilk günü olması sizlerin alacağı değerli bir kararda. Biz biliyoruz ki ne bürokratlar ne de diğerleri bizi sizin kadar iyi duymaz. Bizi en çok siz duyar en iyi siz anlarsınız.  20 yılda emek emek oluşturduğunuz bu güçlü yapı; bugün sizden yeni bir ışık bekliyor.

Enerjinize ve çözümü bilen liderliğinize en çok bugün ihtiyaç var.

Sağlık çalışanı olarak artık tek kalemde maaş almak istiyoruz. Ek ödeme, yan ödeme, ön ödeme gibi ayrı ayrı ödemeler yerine emekliliğimize yansıyacak tek ödemede bir maaş bekliyoruz.

Yıllardır bürokratlar tarafından ara ara dillendirilen sonra da unutulmuş gibi yapılan 3600 için yılın ilk çeyreğinde çözüme kavuşturulmasının bir zorunluluk haline geldiğini bilmenizi istiyoruz.

Enflasyon karşısında eriyen maaşlarımıza ve “0” olan alım gücümüze karşı seyyanen zam ve 20 yıllık bu dönüşüm emekçilerinin hakkı olan refah payımızı sizin iradenizle elde edeceğimizi biliyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanım;

2021 yılı “Sağlık Çalışanları Yılı” ilan edilmişti ama pandemi de dahil olmak üzere çeşitli sebeplerle bizler için kötü hatırlayacağımız bir yıl oldu.

3 Ocak 2022 sizin iradeniz ve kararlarınızla geçtiğimiz yıla ait tüm kötü hatıraları hafızamızdan sileceğimiz; bembeyaz mutlu ve başarılı yarınların ilk başlangıcı olacak bir tarih olsun istiyor ve size çok güveniyoruz.

Hoşgörü timsali Yunusemre şehri Eskişehir’in Sağlık Çalışanları adına sizlere “Gelin işi kolay kılalım” diyoruz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
SAĞLIK SEN’DEN CUMHURBAŞKANI’NA MEKTUP

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haberim26 ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin