KAHRAMAN SAYISI 5 BİNİ AŞTI

featured
service

Eskişehir Kent Konseyi tarafından Eskişehir’in sürdürülebilirliğine katkı sağlamak ve geri dönüşümün önemine dikkat çekmek üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğü paydaşlığında ortaokullarda başlatılan eğitim çalışmaları devam ediyor. 2021-2022 eğitim öğretim yılında toplam 5 bin 817 öğrenciye ulaşıldı.

Eskişehir Kent Konseyi Çevre Sağlık Çalışma Grubu’nun ‘Geri Dönüştür Dünyayı Değiştir’ projesi kapsamında eğitim dönemi başında ortaokullarda başlattığı geri dönüşüm eğitimleri devam ediyor. Toplamda 12 ortaokulda eğitim veren grup üyeleri, 5 bin 817 öğrenciye ulaştı. Sunumlar, videolar ve uygulamalı örneklerle desteklenen eğitimlerin oldukça verimli geçtiğini anlatan Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy “ Kentimizin geleceğine yönelik yapacağımız en önemli çalışmanın, çocuklarımıza geri dönüşümün önemine dair verilecek eğitimler olduğunu düşüncesiyle çıktığımız yolda, öğrencilerimize geri dönüşümü anlatmaktan ve onları bilgilendirmiş olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’müze ve emeği geçen gönüllülerimize çok teşekkür ediyorum”dedi.

Grup üyelerine emekleri için teşekkür eden Çevre Sağlık Çalışma Grubu Başkanı Selma Güder ise “Konseyimizde gönüllü eğitimcilerimiz ve konunun uzmanları ile bu eğitim döneminde 5 bin 817 çocuğumuza eğitim verildi. Geri dönüşüm konusunda her yaştan, her kesimden vatandaşın bilgilenmesi için çalışmalarımız sürecek. “diye konuştu.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haberci26 ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

cici bici