featured

SIĞINAK ÇOBANLARI SERGİSİ İZLENİME AÇILDI

service

Estonyalı sanatçı Madlen Hirtentreu’nun kişisel sergisi olan “Sığınak Çobanları” sergisi Odunpazarı’nda Eldem Sanat Alanı Fırın’da izlenime açıldı.

 

5 Mayıs tarihine kadar açık kalacak olan serginin açılış törenine Estonya Ankara Büyükelçisi Vaino Reinart, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt da katıldı.

Eldem Sanat Vakfı üyesi Esra Eldem’in açılış konuşmasında serginin hazırlanış sürecini anlattı. Estonya Büyükelçisi Reinart da Estonyalı bir sanatçının Eskişehir’deki sergisinin açılışında bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, sergi alanından da etkilendiğini ifade etti. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt da, Odunpazarı’nda daha çok kültür ve sanat çalışmalarının olmasını istedi.

Daha sonra davetliler tarafından sergi gezildi.

Sığınak Çobanları, içinde bulunduğumuz hızla değişen dünyaya dair fikir ve endişelerin artefaktlar olarak somutlaştığı bir deneyim alanı sunuyor. Post-hümanis bir bakış açısıyla solmaya yüz tutmuş dünyaya ve artık aramızda olmayan canlılara karşı saygı ve nezaket vurgusu yaparak, çağdaş ninnileri keşfetmeye ve oluşturmaya teşvik etmenin yöntemlerini araştırıyor. Biçimsel-kavramsal tekrarlı yaklaşım ve cerrahi koşullara ilgi duyan sanatçı, yapıtlarında abject ve teknolojiyi birbirine entegre bir şekilde kullanıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
SIĞINAK ÇOBANLARI SERGİSİ İZLENİME AÇILDI

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haberim26 ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin