featured

ODUNPAZARI HALK EĞİTİMİ MERKEZİ TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROSUNDAN MUHTEŞEM KONSER

service

Şehrimizin yetiştirdiği, hocaların hocası, Hoca – Şef ve Bestekâr Hüseyin ERABAY’ın                1 Ekim 1975 yılında kurduğu ve bu yıl 49. Sanat yılına giren ODUNPAZARI HALK EĞİTİMİ MERKEZİ TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROSU geçtiğimiz pazar akşamı Yunus Emre Kültür Merkezi Salonunda muhteşem bir konser verdi. Salonu hınca hınç dolduran Eskişehirli sanatseverler korodan yetişip, yıllar önce Kültür ve Turizm Bakanlığı Bursa Devlet Türk Müziği Korosuna giren, Ayla BOZARSLAN’ın şefliğini yaptığı 48 kişiden oluşan ALTINŞEHİR TSM Korosu , Uşak Musiki Derneği üyeleri, Ankara ENGÜRÜ TSM Korosu öğrencileri, İnegöl Musiki Derneği üyelerinden bir grup,  gerek koroyu  gerekse solistleri, konserin konuk sanatçısı Ankara TRT Radyosu ses sanatçısı Bahadır ÖZÜŞEN’i ayakta alkışladı. 

Koronun ; kaliteli repertuvarı ve profesyonel icrası, disiplini ve ciddiyeti, koro  solistlerinin  profesyonellere taş çıkartan yorumu, Şef Hüseyin ERBAY doyumsuz ve usta yönetimi, salonu hınca hınç dolduran dinleyicileri büyüledi.  Konser sonunda da  konuk sanatçı TRT Ankara Radyosu Ses Sanatçısı Bahadır ÖZÜŞEN’i  dakikalarca ayakta alkışlandılar. Konser sonunda basına bilgi veren Yılların Hoca-Şef ve Bestekârı Hüseyin ERBAY ;

                ‘’ Dile kolay 49. Sanat yılına girdik. Hiç ara vermeden 49 yıl. Bilindiği gibi başarıya ulaşan nice ses ve saz sanatçıları, hocalar şefler, eserleri TRT Repertuvar Kurulundan geçen  bestekârlar  yetiştirdim.  Hobi olarak geldikleri, Halk Eğitim de onları çok iyi yetiştirerek ellerine ekmek verdim. Koromuz Türk Müziği Tarihine geçmiştir. Önümüzdeki yıl koromun 50. benimse 60. Sanat yılım. İnşallah harika bir konserle bu tarihi günümüzü hep birlikte kutlarız. Daha sonra Guiness Rekorlar Kitabına korom adına başvuru yapmayı  düşünüyorum. Pazar günü Ayla BOZARSLAN ile yine çok değerli öğrencim, sevilen sanatçı  Ali Rıza SALTIK da birer eserle konserimize renk kattılar. Konserin Finalini yapan TRT ses sanatçısı Bahadır ÖZÜŞEN’in  samimi sıcakkanlı ve sempatik davranışları, akıcı yorumu ve seçtiği seçkin eserlerle, büyük taktir topladı  ve ayakta alkışlandı.   

Konserimizi onurlandıran saygıdeğer sanatseverlere, basınımıza, Yunus Emre Kültür Merkezi İlgililerine, konserimizi sunan şef yardımcısı Tülay TÜRKMEN’e, değerli müdürümüz Sinan GÜLŞEN’e  ve yardımcılarına, tüm koro elemanlarıma – saz sanatçılarımıza ve Bahadır ÖZÜŞEN’e en kalbi teşekkürlerimi sunarım ‘’ dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
ODUNPAZARI HALK EĞİTİMİ MERKEZİ TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROSUNDAN MUHTEŞEM KONSER

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haberim26 ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin