featured

GÜLER TOBB 100 LİSTESİNDEKİ MARKALARA ÖDÜLÜNÜ TAKDİM ETTİ

service

ETO Başkanı Metin Güler, TOBB 100 sıralamasında yer alan Eskişehir markaları Cromic Plastik ve Kalıp, Oğuz Mobilya, Genmacs Otomasyon, Köklüce Makina’nın yöneticilerine ödüllerini takdim etti.

 

ETO Başkanı Metin Güler, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından, TEPAV ve TOBB ETÜ işbirliği ile Ankara’da düzenlenen “Türkiye 100” ödül törenine katıldı. Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketinin ödüllendirildiği ve 5 Şubat Pazartesi günü gerçekleştirilen ödül töreninde Ticaret Bakanı Ömer Bolat, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu da yer aldı.

 

Bakan Bolat girişimciliğin önemini vurguladı

 

Törende konuşan ve ülkelerdeki doğal kaynakların zenginlik belirtisi olduğunu ancak gelişmişlik seviyesi olmadığını belirten Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Türkiye’nin en büyük zenginliğinin girişimci sayısının yüksekliği olduğunu söyledi. Japonya, Almaya, Çin gibi ülkelerde enerji hammaddelerinin olmadığını ancak bu ülkelerin bilgi teknolojileri, AR-GE gibi alanlarda yoğunlaştığını belirten Bolat, Türkiye’nin de bu alanlarda yoğunlaşmasının önemine dikkat çekti. Bakan Bolat ayrıca ödül kazanan tüm girişimleri tebrik ederek, şirketlerin başarılarının devamını diledi.

 

Anadolu şirketleri çok büyük bir performans gösteriyor

 

Törende konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye 100 sıralamasındaki şirketlerin yüzde 71’inin 76 farklı ülkeye ihracat yaptığını belirterek, listede 27 farklı şehirden şirketin yer aldığını söyledi. Türkiye 100 sıralamasına göre Anadolu’nun yükselişinin açıkça görüldüğünü belirten Hisarcıklıoğlu, Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketinin Türkiye’deki milli gelir artışının 8 kat üzerinde bir performans gösterdiğine dikkat çekti.

 

Eskişehir markalarına ödülünü Güler takdim etti

 

Törende ETO Başkanı Metin Güler, Ticaret Bakanı Ömer Bolat ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile birlikte Türkiye 100 sıralamasında yer alan Eskişehir firmaları Cromic Plastik ve Kalıp İmalat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Oğuz Mobilya Pazarlama İmalat İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Genmacs Otomasyon Makina İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Köklüce Makina ve Yedek Parça İnşaat Anonim Şirketi’nin yöneticilerine ödüllerini takdim etti. Güler ayrıca Türkiye 100 sıralamasına giren Eskişehir markalarının yöneticilerini tebrik ederek, Eskişehir’in ve ülkemizin ekonomisine kattığı değer için şirket yöneticilerine teşekkür etti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
GÜLER TOBB 100 LİSTESİNDEKİ MARKALARA ÖDÜLÜNÜ TAKDİM ETTİ

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haberim26 ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin