featured

ÖĞRENCİLERE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ FARKINDALIĞI

service

Uçan Bisiklet İlkokulu (Başka Bir Okul Mümkün Eskişehir-Özel Yaşam Köyü İlkokulu) öğrencilerinin talebi üzerine, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Çocuk Hakları Birimi ile İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanlığı tarafından “İklim Değişikliği Farkındalık Etkinliği” gerçekleştirildi.

 

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenli olarak yapılan eğitimlerin yanı sıra, okullardan gelen talepler doğrultusunda da eğitim ve etkinlikler devam ediyor.

Bu kapsamda Haller Gençlik Merkezi Frigya Salonu’nda Uçan Bisiklet İlkokulu’nun (Başka Bir Okul Mümkün Eskişehir-Özel Yaşam Köyü İlkokulu) 6-11 yaş arası yaklaşık 60 öğrencisine “İklim Değişikliği Farkındalık Etkinliği” düzenlendi.

İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan öğretici sunumun ardından öğrencilerin soruları yanıtlanarak, iklim değişikliği ile mücadele kapsamında yapılabilecekler hakkında, öğrencilerin talep ve önerileri dinlenerek etkinlik tamamlandı. İklim farkındalık etkinliğinin sonunda, etkinliğe katılan çocuklar, “İklim değişikliği nedir? Etkileri nelerdir? Bizler ne yapabiliriz? Atık nedir? Geri dönüşüm nedir? Neden atıklarımızı geri dönüştürmeliyiz? Karbon ayak izi nedir? Karbon ayak izimizi nasıl azaltabiliriz?” gibi sorularına da cevap buldular.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
ÖĞRENCİLERE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ FARKINDALIĞI

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haberim26 ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin