featured

ECONANADOLU 2022 SONA ERDİ

service

Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından altıncısı düzenlenen Anadolu Uluslararası Ekonomi Konferansı (EconAnadolu2022) gerçekleştirildi. Organizasyon Kurulunda İİBF Dekanı Prof. Dr. Elif Dağdemir, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Zekeriya Yıldırım, Doç. Dr. İsmail Onur Baycan, İİBF İktisat Bölüm Başkanı Prof. Dr. Erol Kutlu ve  Prof. Dr. Yılmaz Kılıçaslan’ın yer aldığı sempozyumda elli iki farklı başlıkta toplam yüz altmışaltı bildiri sunuldu.

Açılış konuşmalarını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süleyman Sözen ve İİBF Dekanı Prof. Dr. Elif Dağdemir yaptığı konferansın açılış dersinde ise ekonomist Dr. Mahfi Eğilmez tarafından “Türkiye ve Dünyada Güncel Ekonomik Gelişmeler” konusunu ele aldı.

Uzman ekonomistler çeşitli konulardaki bilgi birikimlerini katılımcılarla paylaştı

Konferansa davetli konuşmacı olarak katılan iktisat alanının tanınmış hocaları Dr. Mahfi Eğilmez, Prof. Dr. Nazım Ekinci, Prof. Dr. Alpay Filiztekin,  Prof. Dr. Hasan Kazdağlı, Prof. Dr. Fatih Özatay, Prof. Dr. Erol Taymaz, Prof. Dr. İnsan Tunalı, Prof. Dr. Kamil Yılmaz, ve Doç. Dr. Resul Cesur konuşmalarında para politikasından, demografiye, sağlıktan, işgücü piyasasına çeşitli konuları ele aldı.

Konferansta ayrıca Türkiye Ekonomi Kurumu (TEK) tarafından “Krizlerin Gölgesinde Türkiye Ekonomisi” başlıklı bir panel de düzenlendi. Prof. Dr. Hasan Kazdağlı, Prof. Dr. İnsan Tunalı ve Prof. Dr. Nazım Ekinci’nin konuşmacı olduğu panelin moderatörlüğü Rektör Prof. Dr. Fuat Erdal tarafından yapıldı.

Sekiz farklı ülkeden iki yüz doksan katılımcının yer aldığı konferansta üç günde dokuz oturum gerçekleşti. Oturumlarda Çevre, Sağlık, İstihdam, Hizmetler, Yenilik, Finansal Ekonomi gibi konularda sunumlar da gerçekleştirildi.

Kongre sunum içeriklerine econanadolu.com web adresinden erişilebilir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
ECONANADOLU 2022 SONA ERDİ

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haberim26 ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin