featured

VERESİYE DEFTERLERİ KABARDI

service

Ekonomideki kriz mahalle bakkallarındaki veresiye defterlerini de katlarken, alım gücü düşen vatandaşlar yılbaşı alışverişine çıkamamaktan dert yanıyor. CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer’in Yaşamkent TOKİ konutlarında ziyaret ettiği mahelle manavı birikmiş borç defterini göstererek, “Sadece bu mahallede 10 bin lira veresiye var” dedi. Çakırözer’in dinlediği mahalle kasabı ise, “Vatandaşın alım gücü yok. Kıyma oldu 90 lira. Ama vatandaş hala 10 liralık, 20 liralık kıyma alabiliyor. Vatandaşın alım gücü düştü. Alabildiği gram azaldı” dedi.

YAŞAMKENT TOKİ’DE KAHVEDE GÜNDEM: EMEKLİLER

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Tepebaşı Yaşamkent Mahallesi TOKİ konutlarında  kahvede vatandaşlarla bir araya geldi, mahalledeki manav, kasap ve bakkal esnafını ziyaret etti. Çakırözer’in kahvede dinlediği vatandaşlar artan fiyatlardan dert yanarken, “Yeni yıl geldi. Alışveriş yapacağız, cepte para yok. Emekli maaşlarımız elimize geçmeden bankada kalıyor, borçlara gidiyor” dedi.

“VERESİYE DEFTERİNDE ON BİN LİRA ALACAĞIM VAR”

Çakırözer mahalledeki manav, kasap ve bakkal esnafını da ziyaret etti, talep ve sıkıntıları dinledi. Çakırözer’in dinlediği mahalle manavı, vatandaşın alım gücünün azaldığını biriken veseriye defteriyle gösterdi. Sadece bir defterde biriken borçların 10 bin lirayı bulduğunu söyleyen mahalle manavı, “Elimdeki veresiye defterinde birikmiş borç tutarı 10 bin liraları buldu. Vatandaş ayın başında verebiliyorsa veriyor. 500 lira borcu varsa 200 lirasını veriyor. Kalanı diğer ay vereyim diyor. Aylıklar, günlükçüler var. Veresiye birikince insanlar gelemiyor. Yol değiştiriyor. Alternatif arıyor” dedi.

“10 LİRALIK, GRAMLA KIYMA ALIYORLAR”

Çakırözer ziyaret ettiği mahalle kasabı ise, “Vatandaşın alım gücü düştü. Kıyma oldu 90 lira. Vatandaş artık alamıyor. İnsanlar önceden 10 liralık, 20 liralık kıyma alıyordu. Yine alabilirse 10 liralık, 20 liralık alıyor. O da 100 gram, 50 gram oluyor. Vatandaşın alım gücü de, aldığı gramda düştü” dedi.

“ESNAF SATAMIYOR, VATANDAŞ ALAMIYOR”

Mahalledeki vatandaşı ve esnafı dinleyen Çakırözer, “ Asgari ücrete zam yaptık diyenler gelsin burada vatandaşı dinlesin, kahvelerde emeklileri dinlesin. Esnaf satış yapamıyor vatandaş alamıyor. Artık evlerde vatandaş yemeğine kıyma koyamıyor. Kimse merak etmesin, yapılacak ilk seçimlerden sonra iktidarımızda tüm bu adaletsizlikleri, yoksulluğu, ekonomideki buhranı sonlandıracağız. Herkesin huzur ve refah içinde yaşayacağı bir ülkeyi hep birlikte yaratacağız” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
VERESİYE DEFTERLERİ KABARDI

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haberim26 ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin