ÜLKE İÇİN KARANLIK GÜNLER BAŞLADI !

featured
service

İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Eren Ekmen yaptığı açıklamada “Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik kriz ve yüksek enflasyon nedenli; fiyatların artması, ekmek-yağ kuyrukları malumunuzdur. Hayat pahalılığı ayrım yapmadan herkesi, özellikle de dar gelirlileri derinden etkilemeye devam etmektedir. Ülke bu acı duruma bir ayda, bir yılda düşmedi. Pandemi nedeniyle de düşmedi. Söylenildiği gibi dış güçlerin ekonomik saldırısına da maruz kalmadı. Peki neler eksik veya hatalı yapıldı, niye bu hale düşürüldük ? Yönetim hataları yapıldı. Devlet işleyiş düzeni değiştirildi. Gereksiz yatırımlar, aşırı israf, haksız kazançlar, menfaat sağlamalar, kayırmacılık, yolsuzluklar tavan yaptı. Talana göz yumuldu. İktidarın liyakatsiz kadroları gelecek planlamasını doğru yapamadı. Yatırımlar; Betona, yolcusuz hava limanlarına, seyircisiz stadyumlara, gereksiz yapılara yöneltildi. Üretimler durduruldu.

Fabrikalar-iştirakler satıldı. Tarım-hayvancılık bitirildi. Temel gıdaların bile ithalatına başlandı. Yani ülkedeki her türlü girdi dövize bağımlı hale getirildi. Teşvikler hak edene değil, siyasi rant için herkese verildi. Etki analizi yapılmadığı için teşviklerin büyük bir kısmı amacına ulaşmadı. Üretime, stratejik projelere yansımadı.

Enerjide dışa bağımlılığımız % 75 civarındadır. Elektrik enerjisinin % 50’si ithal doğalgazdan sağlanıyor. Bu gerçeğe rağmen elektrik enerji politikaları sadece HES’ler üzerine kuruldu. İktidar bir adım sonrasını, ülke geleceğini görme başarısını sağlayamadı. Şimdilerde enerji sıkıntısı kendini göstermeye başladı. Söylenen “İran’dan gaz alınamaması nedeniyle doğalgaz ile elektrik üreten santraller çalışmayacak ve sanayiye 3 gün elektrik verilemeyecek”

Yani sanayi üretimleri duracak. Üretimi durdurmayanlara ceza yağacak! Sanayi sektöründe üretimin 3 gün durmasının oluşturacağı maddi kayıp yaklaşık olarak Eskişehir için 260 milyon, Ülke geneli için de minimum 25milyardır. Bu kayıplar geleceği görememek, gelecek planlamasını doğru yapamamaktan kaynaklanmıştır. Biz İYİ Parti Eskişehir İl Başkanlığı olarak hükümetin planlama hatasından kaynaklanan bu kayıpların devlet tarafından karşılanmasını öneriyoruz. Ülke için karanlık günler başladı.

Umarız daha çok kararmaz ve uzun sürmez” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haberci26 ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

cici bici