featured

KADIN KOLLARINA BÜYÜK İŞ DÜŞÜYOR

service

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, son bir yılda başlatılan kampanya kapsamında partiye üye olan 50 ve 60 bininci yeni kadın üyelerle buluştu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kadın Kolları, son bir yılda 60 bin yeni kadın üye yaptı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’ye Elazığ örgütünden üye olan 50 bininci yeni kadın üye olan Seda Tosun’u ve Eskişehir örgütünden üye olan 60 bininci yeni kadın üye Behice Damla Can’ı makamında kabul etti.

KİTABINI HEDİYE ETTİ

Görüşmede CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Kadın Kolları MYK Üyeleri Ayten Gülsever, Hatice Semerci, Elazığ Kadın Kolları İl Başkanı Ayten Çekil, Eskişehir İl Kadın Kolları Başkanı Fikriye Söğütlü eşlik etti. Kılıçdaroğlu, 50 ve 60 bininci yeni kadın üyelere “Özgür ve Adil Bir Türkiye için Yürüyüş” kitabını imzalayarak hediye etti.

Kılıçdaroğlu, yeni kadın üyelerin partiye üye oluş öykülerini dinledi. 50 bininci yeni kadın üye Seda Tosun, üniversitede sınıf öğretmenliği öğrencisi olduğunu belirtirken, 60 bininci yeni kadın üye Behice Damla Can ise 3 yıl önce mezun olduğunu ve hala iş bulamadığını anlattı. Tosun ve Can, ülkenin geleceği için umut vadeden CHP’ye üye olduklarını ifade etti.

İKTİDARIMIZDA GENÇLER ÖZGÜRCE YAŞAYABİLECEK

Her ikisi de genç olan yeni kadın üyeleri dinleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gençlerin içinde bulunduğu umutsuzluğa ilişkin, “Gittiğimiz illerde gençlerle bir araya geliyorum. Çok iyi sorular soruyorlar, ülkenin içinde bulunduğu mevcut durumu çok iyi analiz ediyorlar. Umutsuzluk içerisindeler. Yurtdışına giderek iş bulma ve özgürce yaşama beklentileri var. Bu hayallerini Türkiye’de gerçekleştirebileceklerini, güzel günlerin yakın olduğunu anlatıyorum” dedi.

AİLE DESTEKLERİ SİGORTASINI HER YURTTAŞA ANLATIN

Kılıçdaroğlu, Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka’ya talimat vererek, “Her eve girin, çalınmadık kapı bırakmayın ve Aile Destekleri Sigortası’nı bütün yurttaşlara tek tek anlatın” dedi. Geçen hafta Kayseri’de bir toplantıda Aile Destekleri Sigortası’nı sorduğunda sadece 6-7 kişinin biliyor olduğuna değinen Kılıçdaroğlu, “Kadın kollarına büyük bir sorumluluk düşüyor. İktidara geldiğimizde hayata geçireceğimiz Aile Destekleri Sigortası’nı anlatın. Yaşadığımız bereketli topraklarda yoksulluğun bir kader olmadığını söyleyin” diye konuştu.

 

NAZLIAKA: UMUDUN ELÇİLERİ OLACAĞIZ

 

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka bir gün önce, Kadın Kolları MYK üyeleri, 81 il ve 973 ilçe kadın kolu başkanının katıldığı video konferans toplantısı yaptıklarını ve Aile Destekleri Sigortası hakkında bilgi alışverişinde bulunduklarını anlattı. Nazlıaka, “Tarihi bir sorumluluk üstlendiğimizin bilinciyle il il, ilçe ilçe, mahalle mahalle gezeceğiz ve her kapıyı çalıp Aile Destekleri Sigortası’nı anlatacağız. Umudun elçileri olacağız. Yoksul hanelerde, kadının hesabına yatan para, kadını güçlendirecek. Eşit, adil ve demokratik bir Türkiye’yi ilk seçimlerden sonra kuracağız. ” dedi.


 

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
KADIN KOLLARINA BÜYÜK İŞ DÜŞÜYOR

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haberim26 ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin