HİKMET ÇETİN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTI

featured
service

20.Dönem T.B.M.M. Başkanı, Eski Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı, CHP Önceki Dönem Genel Başkanlarından Hikmet Çetin Eskişehir’e geldi. Odunpazarı Kent Konseyi’nin organize ettiği ‘’Güncel Dış Politika’’ söyleşisi için şehre gelen Çetin, Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen söyleşide tecrübelerini ve fikirlerini Eskişehirlilere aktardı.

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt,  Mihalıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum, Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca, CHP İl Başkanı Recep Taşel, CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Rahmi Çınar ve  vatandaşların katıldığı söyleşide Çetin, Türkiye’nin komşularıyla ilişkileri,  mülteci sorunu, son dönemde diplomaside yaşanan liyakat problemi, Türkiye’nin AB üyeliği süreciyle ilgili güncel konularda tecrübelerini ve fikirlerin konuklara anlatırken,  Türkiye’nin yakın siyasi tarihiyle ilgili anılarını  da paylaştı. Söyleşi sonunda katılımcılardan gelen soruları da yanıtlayan Hikmet Çetin, bilgi ve deneyimlerini paylaşma imkanı sunan Odunpazarı Kent Konseyi ve Başkanı İsmail Kumru’ya teşekkürlerini iletti.

Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru ise program sonu Hikmet Çetin’e plaket takdim ederek   ‘’ Türkiye’de bir çok önemli görevde bulunmuş sayın Hikmet Çetin’i kentimizde ağırlamaktan mutluluk duyduk, Hikmet Çetin siyasetin nezaket kuralları içerisinde de yapılabileceğinin en güzel örneklerinden biridir. Ben hiç sayın Çetin’in sesini yükselterek konuştuğunu görmedim, günümüzde bu tarz siyasete ve siyasetçilere az rastgeliyoruz. İşte bu yüzden Çetin’i sizlerle buluşturmak istedik ve bizi kırmadı. Kendisine tecrübe ve bilgilerini bizimle paylaştığı için teşekkür ederiz.’’ Dedi.  Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt ise Odunpazarı Kent Konseyi’nin etkinliği sayesinde Hikmet Çetin’le buluştukları ve onun tecrübelerini dinleyecekleri için mutlu olduklarını dile getirerek, bu söyleşinin gerçekleşmesinde emeği geçen Başkan Kumru ve Söyleşi için kente gelen Çetin’e teşekkür etti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haberci26 ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

cici bici