BÜYÜKŞEHİR’DEN ZOR DURUMDAKİ ÇİFTÇİYE DESTEK DEVAM EDİYOR

featured
service

Ekonomik olarak zor günlerden geçen çiftçilere destek olmak için bugüne kadar birçok önemli projeye imza atan ve Türkiye’de bu alanda örnek belediyelerden olan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, hayvancılık yapan üreticilere desteklerini sürdürüyor. Artan maliyetler nedeniyle üretemez hale gelen çiftçilere, Ziraat Odası iş birliği ile yem desteği veriliyor.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, üretime katkı sağlamak için atıl durumda olan belediye arazilerine ektiği yulaf, arpa ve buğday ihtiyaç sahibi üreticilere dağıtılmaya devam ediyor. Odunpazarı Ziraat Odası ile işbirliği içerisinde olan Büyükşehir Belediyesi, yem fiyatlarının artması nedeniyle üretemez hale gelen üreticileri tespit ederek yem desteğinde bulunuyor. Kendi tarlalarında ürettiği arpa, buğday ve yulafları yem olarak dağıtan Büyükşehir Belediyesi, bu destekleri arttırarak sürdürmeyi hedefliyor.

Konuyla ilgili açıklamalar yapan Odunpazarı Ziraat Odası Başkanı Naci Erdemli, yem fiyatlarında meydana gelen büyük artışlardan dolayı özellikle küçük üreticinin son derece zorlandığını belirtti. Erdemli “Türkiye’de kırsal kalkınma projelerine önem veren belediyelerimizin başında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi geliyor. Bu destekler gerçekten bizler için çok anlamlı, çok kıymetli. Özellikle atıl tarlaların bu şekilde değerlendirilmesi projeyi daha da anlamlı kılıyor. Bu destekleri dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’e ve tüm ekibine teşekkür ediyoruz.” dedi.

Hububat desteğinden faydalanan üreticiler ise “Son 1 yıldaki artışlar belimizi çok büküyor. Duyduk ki belediyemiz böyle güzel bir destek sağlıyor hemen başvurduk. Yemlerimizi hayvanlarımıza verirken hep bu dayanışmayı hatırlayacağız. Bu ülkenin kurtuluşunun üretimden geçtiğine inanan bir başkana sahibiz. O yüzden kendisine minnettarız” diyerek desteklerin devam etmesini beklediklerini belirttiler.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haberci26 ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

cici bici