BAŞKAN ATAÇ CHP’Lİ KADINLAR İLE BULUŞTU

featured
service

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Eskişehir’in ilçelerinden CHP Kadın Kolları Başkanları ve yönetimleri ile bir araya geldi. Başkan Ataç, “Sizler olduğunuz her yerde, büyük yürekleriniz ile hiç kimseye aldırış etmeden bildiğiniz doğruların peşinden gidiyorsunuz. Bu yüzden hepinizi özellikle kutluyorum” dedi.

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, CHP’li il ve ilçe kadın kolları yöneticileri ile bir araya geldi.

Toplantıya CHP İl Kadın Kolları Başkanı Fikriye Söğütlü’nün yanı sıra kadın Tepebaşı Belediye meclis üyeleri, Tepebaşı, Odunpazarı, Alpu, Seyitgazi, Mihalıççık, Çifteler, İnönü, Han ve Mihalgazi CHP Kadın Kolları başkan ve yöneticileri katıldı.

Burada kadınlara seslenen Başkan Ataç, “Öncelikle kırsal noktalardan ve kent merkezimizden toplantımıza katılan tüm kadınlarımıza teşekkür ediyorum. Kadınlarımız, yaradılışları gereği çok farklı bir vazife anlayışına sahip. İlçelerimizde CHP’li kadınlarımız çok faal. Sizler olduğunuz her yerde, büyük yürekleriniz ile hiç kimseye aldırış etmeden bildiğiniz doğruların peşinden gidiyorsunuz. Bu yüzden hepinizi özellikle kutluyorum. Bizim belediyemizde de kadınlarımız, çalışma azmi ile örnek oluyor. Tepebaşı’ndaki çalışmalarımızı da bildiğiniz üzere kadınlarımız daima ön plandadır. İlkini 2001 yılında açtığımız Belde Evlerimiz de doğrudan kadınlarımıza yönelik bir çalışmaydı. Bugün çok sayıda mahallemizde yer alıyor Belde Evlerimiz. Kadın deyince aynı zamanda çocuklarımızı da göz ardı edemeyiz. 3 yaşından 17 yaşına kadar bölgemizdeki çocuk ve gençlerimiz için çok ciddi hizmetlerimiz var. Çocuk merkezlerimiz, Şirintepe Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimiz, İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası ve Koroları, Mustafa Kemal Atatürk Su Sporları Merkezi gibi noktalarda önemli hizmetler sunuyoruz. Örneğin hedeflerimizden bir tanesi, ‘Tepebaşı’nda yaşayan çocukların ağzında çürük diş kalmayacak’ idi. Tepebaşı’nda çocuklar yüzmeyi öğrenecek, enstrüman çalacak gibi güzel hedeflerimiz vardı ve birçoğu da ülkeye örnek teşkil edecek biçimde başarılı oldu. Türkiye genelinde 10 çocuğa baksanız, 9’unun çürük dişi vardır.  Tepebaşı’nda 65 bine yakın çocuğumuz merkezimizden ücretsiz ağız ve diş sağlığı hizmeti aldı ve bu oranı ciddi anlamda düşürdüğümüze inanıyorum. Sosyal belediyeciliğe inandığımız için bu hizmetleri başarıyla gerçekleştiriyoruz. Bundan sonra da çalışmalarımıza siz kadınlarımızın destekleri ile devam edeceğiz” diye konuştu.

CHP Eskişehir İl Kadın Kolları Başkanı Fikriye Söğütlü de “Ahmet Başkanımıza ev sahipliği ve her zaman destek olduğu için teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Buluşma, katılımcı kadınların söz alarak kent ve ülke gündemine ilişkin görüşlerini paylaşması ile sona erdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haberci26 ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

cici bici