featured

ÜRETİCİYE MORAL VEREN DESTEK

service

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Kırsal Kalkınma Projeleri kapsamında başlattığı damızlık koyun ve koç hibesinde Seyitgazi’den sonra Alpu’da da küçükbaş hayvan teslimleri gerçekleştirildi. Üreticiler verilen hibe nedeniyle büyük mutluluk yaşadı.

 

Ekonomik sıkıntılar, üretimdeki zorluklar ve girdi maliyetlerindeki büyük artışlar nedeniyle zor günler yaşayan üreticilere Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından büyük moral olan hibe küçükbaş hayvan destekleri devam ediyor. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Alpu ve Seyitgazi ilçe belediyeleriyle protokol imzalayarak başlattığı Küçükbaş Yetiştiriciliği Destekleme ve Yayma Projesi’nde Seyitgazi’nin ardından Alpu’da da hibe küçükbaş hayvan teslimleri gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz yıllarda tohum, fide, fidan, ekipman, yem gibi desteklerle üreticinin yanında olan Büyükşehir Belediyesi bu defa küçükbaş hayvancılıkta üretim ve ıslah çalışmalarına destek amacıyla köylülere damızlık koyun ve koç hibesinde bulunuyor. Küçükbaş hayvancılık yapmak isteyen köylüler arasından hibe almaya hak kazananlar, geçtiğimiz günlerde noter huzurunda yapılan kura çekilişi ile belirlenmişti.

Bu kapsamda Alpu ilçesinde 5’i kuzulu, 45’i gebe ve 5’i damızlık koç olan hibe küçükbaş hayvanlar Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından hak sahiplerine teslim edildi.

Hibe teslimi nedeniyle hak sahipleri büyük mutluluk yaşarken, Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür etti. Düşüncelerini paylaşan Fevziye Mahallesi’nden Erden Ak, “Büyükerşen Hocamıza çok teşekkür ederiz. Bize üretimde yardımcı olduğu için Allah razı olsun. Biz de üretmeye devam edeceğiz” dedi. Bozan Mahallesi’nden Yasemin Ipışık ise çok mutlu olduklarını belirterek, “Koyunlar kuradan çıktı. Başkanımıza çok teşekkür ederim, Allah razı olsun” diye konuştu. Bozan Mahallesi’nden H. Hüseyin İşbecer de, “Başkanımıza çok teşekkür ederim, Allah razı olsun. Hayvanlarımızı teslim aldık çok mutluyuz” diye konuştu. Fevzipaşa Mahallesi’nden Fatma Aksakal ise, “Kuradan bize de küçükbaş hayvan çıktı. Başkanımıza sevgilerimizi, saygılarımızı sunuyoruz. Üretmek için verilen bu destek çok kıymetli” ifadelerini kullandı.

Başkan Büyükerşen de üreticilere olan desteklerinin süreceğini belirterek, “Üreticimiz çok zor şartlarda nefes almaya çalışıyor. Küçükbaş hayvancılıkla geçimini sağlayan üreticilere damızlık koyunlar ve koçlar veriyoruz. Umarım bu hibeler üreticimize moral olur. Ülkemizde girdi maliyetlerinin arttığı, üretimin çok zor şartlarda yapılamaz hale geldiği bir ortamda üretimin devamlılığı çok önemli. O nedenle kırsal kalkınmayı önemsiyor, bu alanda imkanlarımız ölçüsünde üreticimizin yanında olmaya devam ediyoruz” dedi.

Büyükerşen, üreticiye ve üretmek isteyene her zaman destek olmaya devam edeceklerini kaydetti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
ÜRETİCİYE MORAL VEREN DESTEK

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haberim26 ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin