featured

TABELA TADİLATTAN SONRA TEKRAR ASILDI

service

2017 yılında Eskişehir Mihalıççık Belediyesi’nin, eski belediye binasını restore ederek konukevine dönüştürdüğü ve Şehit Ömer Halisdemir Konukevi ismi verilen konukevinin isminin değiştirildiği yönündeki tartışmalarına DSP’li Eskişehir Mihalıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum açıklık getirdi. Stil Otel ismi verildiği konukevinden, Şehit Ömer Halisdemir tabelasının kaldırıldığı söylentileri tepkilere neden olmuştu. Başkan Çorum, konukevini ihaleyle özel bir firmaya verdiklerini ve harfleri düşen tabelanın yenilenmesi sonrası ait olduğu yere asıldığını söyledi.Eskişehir’de Mihalıççık ilçe belediyesine ait konukevindeki Şehit Ömer Halisdemir isminin kaldırılması yönündeki tepkileri değerlendiren Mihalıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum, yenilenen tabelanın tekrar asıldığını belirtti.

ŞEHİT ÖMER HALİSDEMİR İSMİNİN KALDIRILMASI TEPKİLERE NEDEN OLMUŞTU

DSP’li Eskişehir Mihalıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum tarafından, Mihalıççık Belediyesi Şehit Asb. Ömer Halisdemir Konukevi, otel konseptine çevrilirken ismi de Stil Otel olarak değiştirildiği, Mihalıççık Belediyesi Şehit Asb. Ömer Halisdemir Konukevi tabelası indirilerek konukevine Stil Otel tabelası asılması tepkilere neden olmuştu. Vatandaşlar, “Yazıklar olsun. Ömer Halisdemir’in kemikleri sızlıyor. Bu saygısızlık önlenmeli. Hizmeti göremeyen Mihalıççıklılara ithaf olunur. Ne diriye ne de ölüye saygıları hiç bir zaman olmamıştır. Ben yaptım oldu mantığıyla hareket etmeyi alışkanlık haline getirdiler. Belediye Şehit Ömer Halisdemir’in ismi verilen konukevini otel konseptine çevirdikten hemen sonra isim değişikliğine gitmiş. Tek kelimeyle saygısızlık” şeklinde tepkilerini dile getirmişti.

“TABELA TADİLATTAN SONRA TEKRAR ASILDI”

Mihalıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum, konukevinin 15 Mayıs tarihinde yapılan ihale ile özel şirkete devir edildiğini belirterek, “İşletmesini alan firma kendi tabelasını binaya asmış. Bu sırada harflerinde dökülmeler olan ‘Mihalıççık Belediyesi Şehit Asb. Ömer Halisdemir Konukevi’ tabelasının da tadilatını yaptırarak ait olduğu yere asmış. Resmi olarak konukevine Şehit Asb. Ömer Halisdemir ismi verimesi de söz konusu değil. Bizden önceki belediye başkanı kendiliğinden böyle bir isim vermiş. Biz göreve gelince de bu tabelayı kaldırmadık ve kaldırmayı düşünmedik. İhaleyle verdiğimiz firma yetkilileri de tabelayı kaldırma yoluna gitmemişler. Aksine tabelanın tadilatını yaptırarak tekrar ait olduğu yere asmışlardır. 3 gün içerisinde tadilatı yapılan tabela yeniden binaya asıldı. Bu süre zarfında tabelanın kaldırıldığı düşünülmüş. Hatta konukevinin yan duvarındaki Şehit Asb. Ömer Halisdemir’in solmuş fotoğrafını da yenisi ile değiştirmişlerdir” şeklinde konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
TABELA TADİLATTAN SONRA TEKRAR ASILDI

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haberim26 ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin