ESİAD ve TBD PROTOKOL İMZALADI

featured
service

ESİAD tarafından da desteklenen Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından Eskişehir’de düzenlenen 2. Eskişehir Sağlık ve Bilişim Sempozyumu’nun ardından, Sağlık ve Bilişim Sempozyumu için Eskişehir’e gelen TBD Derneği Yönetim Kurulu ESİAD’ı ziyaret ederek 2. si düzenlenen bu sempozyumun bir marka haline gelerek geleneksel olması ve her iki STK’nın birikim ve kabiliyetleri ile ortak konular ve projelerde güç birliği oluşturarak birlikte çalışması için bir protokol imzaladı.

 

Türkiye Bilişim Derneği Genel Merkez Yönetim Kurulu adına 2. Başkan Ali YAZICI ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile TBD Eskişehir Şube Yönetim Kurulu Başkanı Barış GÜNAYDIN ile Yönetim Kurulu Üyelerinin katıldığı ziyarette Ali YAZICI, bu yıl 50. yılını kutlayan ülkenin en eski STK’larından biri olan TBD’nin güncel konularda, etkin ve takip edilen birçok proje ve çalışmayı yürüttüğünü, özellikle Eskişehir’in birçok açıdan önemli ve dikkat çeken bir yer olduğunu vurguladı. TBD olarak Sağlık ve Bilişim konularının ortak olarak ele alındığı, 2019 yılında başlatılan sempozyumun bu yıl tekrar yenilenerek ele alındığını, pandemi süreci ve etkileri nedeni ile konunun çok sıcak ve gelişime açık olduğunu vurguladı. “ESİAD ile birlikte ülkenin gündeminde olan bir çok konuda sinerji yaratarak daha güçlü bir etki yaratacağımıza inanıyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

 

ESİAD Başkanı Kenan IŞIK; ülkemizin en eski ve köklü derneklerinden biri olan, etkisini ve teknoloji gelişimini sürekli gündemde tutarak ulusal teknoloji birikimine büyük katkıları olan TBD ile ESİAD’ın yeni dönem strateji ve çalışmalarına uygun olarak bölgesel ve ulusal seviyede, TBD ile sinerji oluşturarak teknoloji temelinde toplumsal, ekonomik ve sosyal gelişim için birlikte çalışmaktan büyük memnuniyet duyacaklarını ifade etti.

 

“Her zaman olduğu gibi birlikte çalışmak, birlikte başarmak ile her şeyin çok daha kolay olacağına inanıyoruz. Bu anlamda bu işbirliği protokolü bizim için çok anlamlı olmuştur. TBD ile başlatılan Sağlık ve Bilişim konularının ele alındığı sempozyumların bir ulusal marka haline gelerek Eskişehir’imizde sürdürülebilir bir şekilde yapılıyor olması en büyük arzumuzdur” diyerek sözlerini tamamladı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haberci26 ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

cici bici