featured

ÇÖLLEŞME VE KURAKLIĞA DİKKAT ÇEKİLDİ

service

Tepebaşı Sağlıklı Kent Konseyi 17 Haziran Dünya Çölleşme ve Kuralıkla ile Mücadele Günü kapsamında basın açıklaması ve pandomim gösterisi düzenledi.

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Tepebaşı Sağlıklı Kent Konseyi tarafından 17 Haziran Dünya Çölleşme ve Kuraklık ile Mücadele Günü kapsamında “Geleceğimizi Kurutmamak İçin Sesimizi Yükseltiyoruz” adlı etkinlik gerçekleştirdi.

Atila Özer Karikatürlü Ev önünde gerçekleştirilen basın açıklaması ve pandomim gösterisine, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın yanı sıra İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Eren Ekmen, CHP Eskişehir Kadın Kolları Başkanı Fikriye Altınsoy Söğütlü, Tepebaşı Sağlıklı Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Akçar, Eskişehir-Bilecik Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Mehmet Kızılinler, Tepebaşı İklim Sözcüleri ve vatandaşlar katıldı.

Başkan Ataç, “Bugün gerçekten çok anlamlı, hafızalarda kalacak bir etkinlik yapıldı. Öncelikle burada yer alan kardeşlerimi kutluyorum. Tabi geriye dönüp baktığınızda, çevreci dostlarımız da bilir, daha çok su ve hava üzerine çalışılmıştır. Üzerine bastığımız toprak ise ihmal edilmiştir. Toprağın en güzel tarifi şudur: anavatan. Meseleyi bu şekilde ele alırsak değerini daha iyi biliriz. Rahmetle anacağım bir büyüğümüz vardı; Hayrettin Karaca, Toprak Dede. Niye adına Toprak Dede dedik? İşte, bugünleri hatırlayarak onu anmadan geçemedim. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Önemli bir farkındalık oldu” diye konuştu.

Tepebaşı Sağlıklı Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Akçar ise “Kuraklığın önüne geçmek için toplumun tüm fertleri birlikte çalışmalıdır. Nüfus arttıkça üretim daha fazla gıda üretme ve beslenme talebi ortaya çıkmaktadır. Toprak; varlığında zenginlik ve refah, yokluğunda ise çölleşme, açlık ve yoksulluk demektir. Bu yüzden hayat kaynağımız toprağın her karışına ve suyumuza sahip çıkmamız gerekmektedir” sözlerini kullandı.

Etkinlikte gerçekleştirilen pandomim gösterisinde oyuncular, susuzluğun insan üzerindeki etkisini canlandırırke, toprağın önemine dikkat çekti. Etkinlik, hep birlikte çektirilen fotoğraf ile son buldu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
ÇÖLLEŞME VE KURAKLIĞA DİKKAT ÇEKİLDİ

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haberim26 ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin