featured

BAŞARILI ÇALIŞMALARA BİR ÖDÜL DE İNGEV’DEN

service

İNGEV’in “2021 İnsani Gelişme ve Sürdürülebilir Kalkınma Ölçümü İGE/SKA” sonuçları açıklandı. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, İnsani Gelişme ve Sürdürülebilir Kalkınma ölçümünde 30 Büyükşehir arasında 4’üncü sırada yer alarak ödüle layık görüldü. Başkan Büyükerşen, “Bu ödülü aldığımız için çok mutluyuz. Eminim ki bu ödül çalışmalarımızın devam etmesi, daha nitelikli hale gelmesinde bizi teşvik edecektir.” dedi.

 

İnsani Gelişme Vakfı (İNGEV) tarafından “İnsani Gelişme ve Sürdürülebilir Kalkınma Ölçümü” çalışmalarının sonuçları açıklandı. 30 büyükşehir, 51 il ve 200 ilçeyi kapsayan ölçüm, aynı zamanda Türkiye’de alanındaki en büyük veri toplama ve analiz etme çalışması olarak görülüyor. İnsani Gelişme ve Sürdürülebilir Kalkınma Ana Endeksi sonuçlarına göre Eskişehir, 30 Büyükşehir arasında 4’üncü sırada yer aldı. Listenin ilk 10 şehri şu şekilde oluştu: “İstanbul, Ankara, Antalya, Eskişehir, İzmir, Muğla, Kocaeli, Denizli, Balıkesir ve Bursa.

Bu kapsamda düzenlenen İnsani Gelişme ve Sürdürülebilir Kalkınma Lansmanı ve Ödül Töreni çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. ViBioTVüzerinden çevrimiçi yapılan ödül törenine katılan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, araştırmanın önemine dikkat çekti.

Başkan Büyükerşen, “Gerçekleştirdiğimiz projeler, bir taraftan çağdaş ve evrensel şehircilik ilkelerine uygun bir Eskişehir yaratmak olduğu kadar, içinde yaşayan insanların mutlu, sağlıklı, eşit, geleceğe mümkün olduğunca umutla bakan insanlar haline gelmelerini sağlamaktı. Bu misyonumuz dün olduğu gibi bugün de tüm canlılığıyla devam etmektedir. Bugüne kadar hem yurt içinde, hem dünya genelinde yapılan değerlendirmeler ve sıralamalar, bize başarılı olduğumuzu gösteriyor. Örneğin, çeşitli kurum ve kuruluşların değerlendirmelerinde sürekli, Türkiye’nin en yaşanılır 10 şehri içinde yer alıyoruz. Dünya çapında yapılan ‘Dünya Güvenli Şehirler’ sıralamasında her yıl ilk 10 şehir içinde bulunuyoruz. İnsani Gelişme Vakfı, altı yıldır sürdürdüğü İnsani Gelişme Endeksi çalışmalarına geçtiğimiz yıldan itibaren 30 büyükşehir belediyesini de dahil ettiğini biliyoruz. İnsani Gelişme Vakfı’nın kurduğu bu yapının, hem şehirlerimizin standartlarının yükselmesine, hem de ülke vatandaşlarının bir bütün halinde daha iyi yaşam koşullarına sahip olmalarına vesile olacağına inanıyorum. Bu çalışmanın önemi, yıllar ilerledikçe daha iyi anlaşılacaktır. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi olarak bu yıl da, “İnsani Gelişme ve Sürdürülebilir Kalkınma” kategorisinde ödüle layık görülmüş olmaktan çok mutluyuz. Eminim ki bu ödül, çalışmalarımızın devam etmesi, daha nitelikli hale gelmesinde bizi teşvik edecektir” diye konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
BAŞARILI ÇALIŞMALARA BİR ÖDÜL DE İNGEV’DEN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haberim26 ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin