ATAÇ DİŞ HEKİMİ ADAYI GENÇLER İLE BULUŞTU

featured
service

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, ESOGÜ Diş Hekimliği Fakültesi öğrencisi gençler ile bir araya geldi. Başkan Ataç genç1ere, “Hayata hekim gözü ile bakmanın faydasını her zaman göreceksiniz” dedi.

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, genç meslektaş adayları ESOGÜ Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri ile 22 Kasım Dünya Diş Hekimleri Günü dolayısıyla kahvaltı programında bir araya geldi.

Buluşmaya öğrencilerin yanı sıra Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Batu Can Yaman, Eskişehir Dişhekimleri Odası Başkanı Dt. Cihat Arkan, öğretim görevlileri katıldı. Program, belediye meclis salonunda, Tepebaşı Belediyesi’nin sağlık alanındaki projelerinin sinevizyon eşliğinde izlenmesi ile başladı.

Ardından katılımcılara hitap eden Başkan Ataç, hekimlik mesleği ile ilgili tecrübelerini öğrenciler ile paylaştı. “40 sene hekimlik ve oda başkanlığı, 20 sene belediye başkanlığı yaptım. Hekimlik ve oda yöneticisi olmamın bana sağladığı tecrübelerin, belediye başkanlığımda çok faydasını gördüm. Bu sayede Türkiye’ye örnek olan, dünyada takdir toplayan işler başardık. Bugün Türkiye’de şehirlerde, son 20 yıldır gün batımı ile beraber hayat sona eriyor. Sokaklar, caddeler bomboş kalıyor. Sokaklarda insan göremiyorsunuz, birçok şehirde böyle. Ben bir hekim gözüyle her zaman söylüyorum, şehirler bir organizma gibidir. 24 saat nefes alıp verirse, o şehir yaşıyor demektir. Övünerek söylüyorum; Eskişehir, özellikle Tepebaşı bölgemiz, bu konuda çok güzide bir bölge. Bu farklı şekillerde algılanabilir ama gecenin biri veya ikisinde iki kadın rahatlıkla bu şehirde gezebiliyorsa, bu şehir parmakla gösterilir. Güvenli bir şehir olduğu anlamına gelir. İnsanların çağdaş olduğu anlamına gelir. İnsanların birbirine saygılı olduğunu gösterir. O yüzden Eskişehir ve Tepebaşı çok kıymetli. Sizler de bu yüce mesleği yapacak, daha iyi noktalara taşıyacaksınız. Hayata hekim gözü ile bakmanın faydasını her zaman göreceksiniz. Çok değerli hocalarınız yanınızda, odamız da destekçiniz olacaktır. Ben de bir meslek büyüğünüz olarak sizinle birlikteyim” diye konuştu.

Başkan Ataç ayrıca Tepebaşı Belediyesi’nin Yaşam Köyü, Şirintepe Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, TEBEV, Engelliler Montaj Atölyesi gibi projeleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Karşılıklı görüş alışverişi ile devam eden programda katılımcılar da Başkan Ataç’a misafirperverliğinden dolayı teşekkürlerini iletti.

Öğrenciler ayrıca düzenlenen organizasyonda fikirlerini paylaşma imkanı bulduklarını ve kendilerini değerli hissettiklerini ifade ederek memnuniyetlerini iletti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haberci26 ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

cici bici