featured

ŞATODA ÇALGILARLA RENKLİ TANIŞMA

service

Masal Şatosu’nda çocuklara yönelik düzenlenen okul programlarından biri olan “Çalgılarla Tanışma” etkinliği yoğun ilgi ve katılım ile başladı. Etkinlik bu kez sadece okullar ve çocuklara yönelik değil, ebeveynlerin de katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Masal Şatosu, birbirinden renkli atölyeler ile eğitici ve eğlenceli buluşmalarına devam ediyor.

Bu kapsamda Doç. Hale Basmacıoğlu’nun gönüllü danışman desteği ile düzenlenen etkinlikte yaylı çalgılar, kendisinin sunumu ile tüm detaylarıyla anlatıldı. Keman, viyola ve viyolonselin bölümlerini, seslerini, benzer ve farklı yanlarını birbirileri ile karşılaştırmalı olarak gören katılımcılar, yaylı çalgıları daha yakından tanıma fırsatını buldular.

Konuk sanatçılar Ecesu Sezer ile Feri Sakarya keman, Bengi Bahar Işkıncı viyola ve Ada Su Keskin viyolonsel ile kendi müzik deneyimlerini anlatarak müzik yolculuklarından bahsettiler. Bilinen sinema ve çizgi film müziklerini çalarak çocuklardan tahminde bulunmalarını isteyerek aynı zamanda eğlenceli bir eğitim ortamı da yaratan sanatçılar, klasik müzik eserlerinden mini dinletiler de sundular.

Etkinliğin amacına değinen Masal Şatosu yetkilileri, “Etkinlik içeriklerine Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarını dahil eden Masal Şatosu çocukları ve ebeveynlerini çevreye ve topluma duyarlı bireyler olarak küresel amaçlar hakkında düşünmeye ve bireysel sorumluluk almaya çağırıyor. Şatoda Çalgılarla Tanışma etkinliği de evrensel ve ulusal müzikler ile enstrümanlara yönelik genel kültür kazanımı açısından BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin 4. Maddesi olan ‘Nitelikli Eğitim’ amacını kapsamaktadır. Masal Şatosunun kazanım odaklı ve farklı konseptlerdeki etkinlikleri devam edecektir.” dediler.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
ŞATODA ÇALGILARLA RENKLİ TANIŞMA

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haberim26 ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin