DEVLET KONSERVATUVARINDA MEZUNİYET SEVİNCİ

featured
service

Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü lise ve ortaokul öğrencileri mezuniyet heyecanı yaşadı. Koral Çalgan Salonu’nda gerçekleştirilen törene Rektörümüz Prof. Dr. Fuat Erdal, Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Lilian Tonella Tüzün, öğretim üyeleri ve öğrencilerin aileleri katılım gösterdi.

Rektörümüz Prof. Dr. Erdal: “Ülkemizin ve dünyanın dört bir yanına sanat taşıyacaksınız”

Konuşmasında sanatın önemine değinen Rektörümüz Prof. Dr. Fuat Erdal şunları söyledi: “Sevgili öğrenciler önünüzde çok güzel bir yol var. Bu yolu başarıyla emin adımlarla yürüyeceğinizden şüphemiz yok. Göstereceğiniz başarılarla ülkemizin ve dünyanın dört bir yanına sanat taşıyacaksınız. Hepinizi tebrik ediyorum.”

Konservatuvar Müdürü Prof. Tonella Tüzün: “Sizi bir kapıdan uğurluyor bir diğerinden karşılıyoruz”

Törenin açılış konuşmasını yapan Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Lilian Tonella Tüzün ise, “Bugün öğrencilerimizi mezun etmenin gururunu yaşıyoruz. Ancak her bir öğrencimizi lisans eğitimleri için tekrar aramızda görmeyi de umut ediyoruz. Unutmayın ki okulumuzun kapıları sizlere her zaman açık olacaktır. Sizleri bir kapıdan uğurlarken diğer kapıdan da karşılıyor olacağız. Yolunuz açık olsun.”

Konuşmaların ardından müzik dinletisi ile devam eden törende, kemanda Efe Çankal, viyolada Zeynep Duru Sertoğlu, viyolenselde Gupse Şevval Aydın ve kemanda Defne Emekçi’nin yer aldığı resitalde “Oblivion, Por Une Cabeza ve Nihavend Longa” eserleri seslendirildi.

Törende lise ve ortaokul sınıflarında üstün başarı göstererek birinci olan mezun Başak Karakurt, Ezgi Kapaklıkaya, İpek Buse Memiş, Deniz Şahin, Ayşe Bahar Turunç, Almila Şerbetçi, Bengi Bahar Işkıncı ve Defne Ekmekçi’ye mezuniyet belgeleri takdim edildi.

Emekli olan Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik ve Bale Ortaokulu ve Sahne Sanatları Lisesi Müdürü Öğr. Gör. Bülent Gaytanlı ve Müdür Yardımcısı Recep Çolpankan, San. Öğr. Elm. Yusuf Gençay’a plaketleri Rektörümüz Prof. Dr. Fuat Erdal tarafından takdim edildi.

Tören öğrencilerin kep atmasıyla sona erdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haberci26 ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

cici bici