featured

11. ULUSLARARASI ŞİİR BULUŞMASI DOLU DOLU GEÇECEK

service

Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen 11. Uluslararası Eskişehir Şiir Buluşması, 8 yabancı ve 16 ulusal olmak üzere 24 şairin katılımıyla gerçekleştirilecek. Dolu dolu geçecek etkinlikte ayrıca Portekiz şiiri ele alınacak.

Tepebaşı Belediyesi’nin Eskişehir’i dünyaya tanıttığı 3 uluslararası sanat etkinliğinden biri olan Uluslararası Eskişehir Şiir Buluşması devam ediyor.

Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen ve direktörlüğünü Haydar Ergülen’in yaptığı 11. Uluslararası Eskişehir Şiir Buluşması etkinliği, 01-04 Haziran tarihleri arasında ulusal ve yabancı 24 şairin katılımıyla gerçekleştirilecek.

  1. Uluslararası Eskişehir Şiir Buluşması, Özdilek Sanat Merkezi’nde Portekiz, İtalya, Romanya, Sırbistan ve Türkiye’den katılan şairlerin gerçekleştireceği çeşitli oturumlar ve etkinlikler ile bu yıl da dopdolu olacak. Etkinlik takvimi ise şu şekilde:

02 Haziran Cuma

İmza Günü- Açılış Töreni-Müzik Dinletisi ve Konser

  1. Uluslararası Eskişehir Şiir Buluşması, 02 Haziran Cuma günü Özdilek Sanat Merkezinde saat 17.00’de etkinliğin onur konuğu olan Alova’nın imza töreni ile başlayacak. Ardından Şiir Buluşması açılış töreni gerçekleştirilecek.

Açılış günü etkinlikleri kapsamında Max Greze müzik dinletisi ile Eskişehir Polifonik Koro konseri katılımcılar ile buluşacak.

03 Haziran Cumartesi

Tepebaşı Özdilek Sanat Merkezi’nde saat 13.00’te Hüseyin Gündoğdu’nun konuşmacı olduğu Cumhuriyet ve Şiir adlı oturum gerçekleşecek. Saat 14.00’te Alova Şiiri oturumu gerçekleşecek. Moderatörlüğünü Haydar Ergülen’in yapacağı oturumun konuşmacıları ise Ahmet Bozkurt, Volkan Hacıoğlu ve Zeynep Arkan olacak. Saat 15.00’te Portekiz Şiir oturumu düzenlenecek. Moderatörlüğünü Bengi De Sa Paixao’nun yapacağı oturumun konuşmacıları ise Mario Tiago Paixao, Catarina Nunes De Almedia, Daniel Jonas ve Tiago Torres Da Silva olacak. Saat 17.00’de ise Madımak katliamının 30’uncu yıl dönümü kapsamında İlhan Sami Çomak ve Cengiz Sinan Çelik Şiiri üzerine ‘Madımak, İlhan, Cengiz’ isimli şiir söyleşi düzenlenecek. Söyleşinin moderatörlüğünü Rahmi Emeç yapacak. Konuşmacılar ise Nalan Çelik, Haydar Ergülen ve Erkut Tokman olacak. Saat 18.00’de ise müzik ve şiir dinletisi gerçekleştirilecek.

  1. Haziran Pazar

Atila Özer Karikatürlü Ev’de saat 12.00’de yapılacak etkinlik ile Aşık Veysel Anması gerçekleştirilecek. Ardından saat 13.00’te Max Greze müzik dinletisi ve şiir okumaları gerçekleştirilecek.

Çocuklara özel etkinlikler

02 Haziran Cuma günü saat 09.30’da Melih Savaş Yaşam Köyü’nde çocuklara şiir ve masal etkinliği düzenlenecek. 03 Haziran Cumartesi günü saat 11.00’de de Esentepe Çocuk Sanat Merkezi’nde çocuklara şiir etkinliği gerçekleştirilecek. Şairlerden Elem Erk de etkinlikte konuşmacı olarak yer alacak.

Sergi

Uluslararası Eskişehir Şiir Buluşması’nda Eskişehir Teknik Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü tarafından hazırlanan Aşık Veysel Kolaj Sergisi ise 01-04 Haziran tarihleri arasında Tepebaşı Özdilek Sanat Merkezi’nde gezilebilecek.

Sahaflar da yer alacak

Eskişehirli şiir ve kitapseverler, Özdilek Kültür Merkezi bahçesinde sahaflara da ulaşabilecek.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
11. ULUSLARARASI ŞİİR BULUŞMASI DOLU DOLU GEÇECEK

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haberim26 ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin