KADINLARIN MÜCADELESİ BU KEZ FİLM GÖSTERİMİNDE ANLATILDI

featured
service

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Uçan Süpürge Vakfı iş birliği ile kadınların toplumsal cinsiyet eşitsizliği sebebiyle yaşadıklarını, Kadın Filmleri Gösteriminde Eskişehirlilere anlattı.

GrandeArte Otel’de 19 Mart Cumartesi günü, iki ayrı film gösterimiyle Eskişehirlileri buluşturan Büyükşehir Belediyesi ve Uçan Süpürge Vakfı,  iş hayatındaki kadınların sıklıkla karşılaştığı, yönetim pozisyonlarında yer almalarının engellenmesi durumunu anlatan cam tavanlarla mücadeleyi betimleyen Yönetmen Gaylene Preston’ın “Helen ile Bir Yılım” filmi ve erkeklerin toplumdaki cinsiyetçi yaklaşımlarından dolayı kadınların yaşadıkları baskı ve açmazları işleyen Isabel De Ocampo’nun yönettiği “Erkek Olacaksın” filmini gösterime sundu. Film gösterimlerinin sonrasında söyleşi gerçekleştirdi.

Ücretsiz olarak düzenlenen film gösterimine gelen Eskişehirliler, kadınların yaşam mücadelesinde yaşadıkları zorlukları anlatan filmleri çok beğendiklerini belirterek, Büyükşehir Belediyesine ve Uçan Süpürge Vakfına teşekkür ettiler.

Film gösterimi sonrası düzenlenen söyleşide Uçan Süpürge Vakfı Genel Koordinatörü Ceren Kurt Uçan ve Kadın Adayları Destekleme Derneği Genel Başkanı Nuray Karaoğlu filmi izlemeye gelen seyircilerle bir araya geldi. Uçan Süpürge Vakfının çalışmaları hakkında izleyicileri bilgilendiren Vakıf Genel Koordinatörü Ceren Kurt Uçan, Büyükşehir Belediyesi Kadın Çalışmaları Müdürlüğü’ne kendileri ile iş birlikleri için teşekkür etti. Kadınların yerel ve genel seçimlerde, seçilme hakkını erkeklere göre daha az kullanabildiklerini ifade eden Kadın Adayları Destekleme Derneği Genel Başkanı Nuray Karaoğlu, “Kadınlar seçimlerde aday olmak istediklerinde ne yazık ki buna pek izin verilmiyor. İzin verilse dahi adaylık sürecinde destek göremiyorlar. Bizler bu eksiklerin giderilmesi için derneğimiz bünyesinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanabilmesi için en önemli yollarından biri de eşit temsil hakkı” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haberci26 ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

cici bici