featured

SUKURUSU’NDAN 25 BİN TEBRİK KARTI

service

Tepebaşı Belediyesi Sukurusu Uygulama Merkezi’nde, atık kağıtların yeniden dönüşümü ile 2022 yılı için 25 bin adet tebrik kartı üretildi. 2009’dan bu yana üretilen tebrik kartı sayısı 160 bine ulaşırken, Başkan Ataç uygulamanın Türkiye’de tek olduğunu ifade etti.

Tepebaşı Belediyesi, atık kağıtları yeniden dönüştürerek değerlendirirken, tebrik kartı kültürünü de yaşatmaya devam ediyor.

Sukurusu Uygulama Merkezi, belediyeden çıkan ofis atık kağıtlarının elde geri dönüşüm yöntemiyle, sanatsal değeri olan her biri farklı el yapımı kağıt üretimine dönüştüğü bir merkez olmayı sürdürüyor.

Ofis ve doğa atıklarından geri dönüştürülerek üretilen Sukurusu kağıtları, 2022 yılı için de özel bir görsel ile hazırlandı. Bu sene Z kuşağı için tasarlanan tebrik kartlarının ön yüzünde “Sen bizim için çok değerlisin” notu ile hayatın çeşitli alanlarındaki gençler resmedildi. Kartın arka yüzünde ise “Şehrin Senin Yanında” başlığı altında Porsuk Çayı, İstasyon, Yazılıkaya, Devrim otomobili gibi kentin birçok güzelliğinin yer aldığı illüstrasyonuna yer verildi. Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç da 13 yıldır gerçekleştirilen yılbaşı tebrik kartı üretimini incelemek üzere Sukurusu Uygulama Merkezi’ni ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

“160 bine ulaştı”

Ziyaretinde tebrik kartı uygulaması hakkında değerlendirmede bulunan Başkan Ataç, geleneksel hale gelen yeni yıl kartlarının bu yılki temasının Z kuşağı olduğunu belirterek, “Bu sene tebrik kartlarımızı Z kuşağına ithafen yaptık. 19 Mayıs’ta yine Z kuşağına yaklaşık 25 bin mektupla beraber Sukurusu’ndan hediyelerimiz vardı. Bu yılbaşını da yine Z kuşağına atfediyoruz. Onların düşünceleri, hayalleri bizim için çok önemli. Yılbaşı kartlarımız gençlerimizin şehirde yaşadığı noktada, şehri nasıl değerlendireceklerini simgeleyen bir tasarım ile yapıldı. Ortasındaki boşlukta ise bir baloncuk yer alıyor. Bu baloncuk da onların değerlerini, düşüncelerini anlatan bir baloncuk. Yaklaşık bu sene 25 bin kişiye bu kartları ulaştıracağız. Böylelikle 2009’dan bu yana geri dönüşüm ile ürettiğimiz kart sayısı da 160 bine ulaştı. Bu uygulama Türkiye’de tek” diye konuştu.

Her yıl özgün bir tasarım ve güncel bir konu ile tasarlanan yılbaşı tebrik kartları, atölyede Tepebaşı Belediyesi’nin değerlerini yansıtacak mesajlarla, özel üretim süreçlerinden geçerek hazırlanıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
SUKURUSU’NDAN 25 BİN TEBRİK KARTI

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haberim26 ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin