HALK SÜT VE HALK YUMURTAYA DA KDV İNDİRİMİ YANSIDI

featured
service

Halk Ekmek’te %1 olarak uygulanan KDV oranı, 13 Şubat 2022 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan Mal ve Hizmetlere Uygulanacak Katma Değer Vergisi Oranlarının Tespitine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar ile birlikte Halk Yumurta, Halk Süt ve süt ürünlerindeki ürünlere de yansıdı. Yeni karar ile birlikte yumurta, süt ve süt ürünleri ile büfelerde satışı gerçekleştirilen pet şişe Kalabak Suyunda indirime gidildi.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklama ile 15 Şubat 2022 tarihi itibariyle Halk Ekmek Büfelerinde satışı gerçekleştirilen pastörize tereyağı, yayık tereyağı, kaşar peyniri, lor peyniri, yumurta ve pet şişe Kalabak Su fiyatlarının KDV oranında düşürüldüğü belirtildi. KDV’nin daha önceden de ekmekte %1 uygulanması sebebiyle ekmek fiyatlarının değişmediğini belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, “Halk Süt ambalajlarına gelen büyük zamlar nedeniyle 14 Şubat itibariyle Halk Süt fiyatlarında artışa gitmiştik ve 3 litresini 21 TL’den 23 TL’ye, 5 litresinin ise 33 TL’den 35 TL’ye çıkarmıştık. Ancak KDV indirimi gelmesi nedeniyle fiyat artışlarının bir bölümünü KDV indiriminden sübvanse etmiş olduk ve bir gün sonra fiyatları yeniden aşağıya çektik. Halk Süt fiyatlarımız da bugün itibariyle büfelerimizde 3 litresi 21 TL 50 kuruş, 5 litresi ise 32 TL 75 kuruş olarak uygulanmaktadır” şeklinde bilgi verdiler.

Güncel fiyatlara https://www.eskisehirhalkekmek.com/ üzerinden ulaşabileceğini ifade eden yetkililer, vatandaşların 52 Halk Ekmek Büfesi ve 3 Üretici Market noktasından Halk Ekmek’in ekonomik, sağlıklı ve güvenilir ürünlerine ulaşabileceğini belirttiler.

“Hemşehrilerimiz için imkanlarımız ölçüsünde direniyoruz”

KDV’de gelen indirime rağmen birçok maliyetin artmaya devam ettiğine dikkat çeken Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ise “KDV’de yapılan indirim yurttaşlarımızın bütçesi için elbette kıymetli ama yeterli değil. Şebeke suyu ile Kalabak Suyumuz başta olmak üzere Halk Yumurta ve Halk Süt ile süt ürünlerimizde KDV indirimlerini hemen yansıttık. Ancak birçok kalemde maliyetlerimiz her geçen gün artmaya devam ediyor. Halk Ekmek Büfelerimizden satışını yaptığımız tüm ürünlere hem kalitesinden hem de ekonomik olmasından dolayı ilgi artıyor. Bu ilgi bizleri son derece memnun etse de maliyetlerdeki artışlar da gün geçtikçe bizleri zora sokuyor. Daha öncede ifade ettiğim üzere kamuda giderlerin azaltılması için acilen tedbirler alınmalıdır” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haberci26 ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

cici bici