featured

KOSGEB DAİRE BAŞKANI GÜRBÜZ’DEN ETİM’E ZİYARET

service

KOSGEB Teknoloji, Yenilik ve Yerlileştirme Dairesi Başkanı Dr. Mehmet Görkem Gürbüz, Eskişehir Tasarım ve İnovasyon Merkezi’ni (ETİM) ziyaret ederek, merkez hakkında bilgi aldı.

KOSGEB Teknoloji, Yenilik ve Yerlileştirme Dairesi Başkanı Dr. Mehmet Görkem Gürbüz, KOSGEB İl Müdürü Tarık Yılmaz, KOSGEB Tedarikçi Geliştirme Müdürü Selim Baktır KOSGEB KOBİ Uzmanı Kamil Akpınar, KOSGEB KOBİ Uzmanı Emine Sinem Çiğdem birlikte Eskişehir Tasarım ve İnovasyon Merkezi’ni (ETİM) ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette ATAP A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Metin Saraç, ATAP A.Ş. Genel Müdürü Dr. Sedat Telçeken, ETİM Direktörü Hakan Ünal yer aldı.  Ziyarete ilişkin olarak ETİM Direktörü Hakan Ünal merkezin kuruluş aşaması, amacı ve yürütmüş olduğu çalışmalar hakkında katılımcılara bilgiler verdi.   ATAP A.Ş. Genel Müdürü Dr. Sedat Telçeken ise, projede merkeze kazandırılan inovasyona yönelik cihazların üretim kabiliyetlerinden örnekler vererek, KOBİ’lere çok yüksek yenilik ve yerlileştirme olanağı sunacaklarını belirtti

ATAP A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Metin Saraç merkezin KOBİ’lerin gelişimine katkı sunması adına hizmete girdiğini aktararak, “Merkezimiz ATAP A.Ş. tarafından, Eskişehir Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde kurulmuştur. Merkezimizin amacı, Eskişehir ve çevresinde, öncelikle havacılık, raylı sistemler, makine imalatı, otomotiv ve beyaz eşya sektörlerinde faaliyet gösteren KOBİ’lerin, inovatif ürünlerle dünya piyasalarında rekabet gücünü artırıp, mühendislik, tasarım ve prototipleme kabiliyetlerinin geliştirilmesine destek sağlayarak, ülkemizin dış ticaret açığını azaltmak ve bölgenin rekabetçilik seviyesini arttırmaktır” şeklinde konuştu. Saraç, KOSGEB ile iş birliği yapmak istediklerini belirterek, “Gelir seviyemizi yükseltmenin yolu inovasyon ve tasarım katma değerli ürünler üreterek mümkündür. KOBİ’lerin inovatif ve prototiple gelişimine katkı sunmak adına sizlerle yapacağımız iş birliğini çok önemsiyoruz” dedi.

KOSGEB Teknoloji, Yenilik ve Yerlileştirme Dairesi Başkanı Dr. Mehmet Görkem Gürbüz, KOBİ’lerin inovatif ve prototiple gelişimine katkı sunmak adına Eskişehir’e değerli bir merkezin kazandırılmasından dolayı teşekkürlerini iletti. KOSGEB olarak iş birliklerini çok önemsediklerini aktaran Gürbüz, ETİM ve Eskişehir’deki KOBİ’lerin daha etkin çalışabilmeleri için KOSGEB olarak üzerlerine düşen desteği vermeye hazır olduklarını dile getirdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
KOSGEB DAİRE BAŞKANI GÜRBÜZ’DEN ETİM’E ZİYARET

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haberim26 ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin