İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
USD28,98
EURO31,21
GBP36,39
BIST7.913,76
GR. ALTIN1.866,59
featured

ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ AKADEMİK HAYATIN KAPILARINI AÇIYOR

service
“Yaşam Boyu Öğrenme” felsefesini ilke edinmiş Anadolu Üniversitesi, 2011 yılında bünyesinde kurmuş olduğu Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (Çocuk Üniversitesi), Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğü ve Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü iş birliği ile hem yüz yüze hem de uzaktan eğitim yoluyla Türkiye’deki 7-17 yaş aralığındaki çocuk ve gençlere eğitim sunmaya devam ediyor. Müdürlüğünü Prof. Dr. H. Bahadır Yanık’ın yaptığı Çocuk Üniversitesi, minik öğrencilerine bilim, sanat ve spor alanlarında programlar açarak okul içi öğrenme faaliyetleri dışında, ileri düzeyde bir akademik ortam deneyimi kazandırıyor. Aynı zamanda çocukların yeteneklerini ortaya çıkarmayı ve bu sayede meslek seçimleri konusunda yol göstermeyi, bilimsel düşünmelerinin temellerini atmayı ve özgüven duygularını güçlendirmeyi amaçlayan Çocuk Üniversitesi, Anadolu Üniversitesinin eğitim kalitesini her yaştan çocuğa aktarıyor.

Çocuk Üniversitesi birçok alanda verdiği eğitimle miniklere akademik hayatın kapılarını açıyor

Bilim ve sanatla erken yaşta tanışmanın hem bireyin hem de toplumun gelişimi açısından olumlu etkileri göz önünde bulundurularak Anadolu Üniversitesi tarafından hayata geçirilen ve desteklenen Çocuk Üniversitesi; klasik gitar, müzik teorisi, antik uygarlıklar, doğada keşfedilen matematik, çocuklara yönelik İngilizce konuşma dersleri, matematiğin gerçek hayat uygulamaları, gezelim görelim bitkileri tanıyalım, ilkokul ve ortaokul çevrim içi matematik kursları, seramik atölyeleri, resim atölyeleri, gastronomi ve fotoğrafçılık alanlarındaki programlarıyla öğrencilere akademik eğitimler veriyor. Bu çerçevede eğitim programları aracılığıyla Anadolu Üniversitesi öğretim elemanları, bilgi ve deneyimleriyle minik çocuklara ilham kaynağı oluyor.

Çocuklar ve gençler bilim sanat ve spor alanlarında kendilerini geliştirebiliyor

Çocuk Üniversitesi, geçmişten günümüze birçok farklı alanda açmış olduğu programlarla çocukların ve gençlerin erken yaşta üniversite ortamını deneyimlemesini ve akademisyenlerle çalışmasını sağlayarak onların akademik dünyayı sevmelerine büyük katkı sağlıyor. Programların içerisinde yer alan müzik, seramik, fotoğrafçılık gibi sanatsal eğitimlerle çocukların yanı sıra gençlerin temel düzeyde melodik çalışmalar yapması, görsel zekâlarının artırılması, yaratıcı bir gözle günlük olaylara, nesnelere herkesten farklı bakabilmeleri ve farklı yaklaşım tarzı geliştirebilmeleri amaçlanıyor. Matematik ve yabancı dil alanlarında verilen eğitimlerde ise çocukların, matematiğe yönelik olumsuz yargılarının ortadan kaldırılması, yaşamın içerisinde matematiği keşfetmeleri ve İngilizceye olan ilgilerinin artırılması hedefleniyor. Ayrıca “Gastronomi” ve “Gezelim Görelim Bitkileri Tanıyalım” adlı programlarla da öğrencilerin yaşam içerisinde elle tutarak ve gözle görerek tecrübe etmediği bitkilerin öğrenilmesi mümkün oluyor. Bunların yanı sıra temel mutfak tekniklerini merkeze alan teorik ve uygulamalı derslerle de yiyecekler hakkında çocukların ve gençlerin farkındalıklarının arttırılması sağlanıyor. Çocuk Üniversitesi’nin programları sayesinde çocuklar ve gençler hem hayata dair bilgilerini arttırabiliyor ve ufuklarını genişletebiliyor hem de akademik derinlikte verilen derslerle bilim, sanat ve spor alanlarında temel kazanımlar elde edebiliyorlar.

Daha fazla öğrenciye ulaşarak eleştirel düşünen, sorgulayan, kendini ifade edebilen, bilinçli bireyler yetişmesine ve bu sayede daha bilinçli bir toplum oluşmasına katkı sağlayan Anadolu Üniversitesi Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin program başvurularına ve programların ayrıntılı bilgilerine cocuk.anadolu.edu.tr internet adresinden ulaşılabilir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ AKADEMİK HAYATIN KAPILARINI AÇIYOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haberim26 ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

cici bici